Site Haritası
Ziyaretçi İstatistikleri
Bugünkü ziyaretçi sayısı: 76
Toplam ziyaretçi sayısı: 387117
Radyo Frekans Yöntemiyle Varis Tedavisi

Radyo dalgalarıyla tedavi tıbbın bir çok alanında kullanılmaktadır ve her gün yeni bir branşın hizmetine girmektedir. Kullanılan radyo dalgaları kanser tedavisinde radyasyon enerjisinden çok farklı bir enerji türüdür. Üretilen enerji 4 mega hertz dalga boyunda bir enerji türüdür ve bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Radyo frekans adıyla anılan bu cihazla ince ve orta kalınlıkta kılcal damar tedavisinde kullanılır. Ameliyat edilemeyecek kadar ince damarlara çözüm getirir. Köpük yada skleroterapi yapılmayan ince damarlar bu yöntemle rahatlıkla yok edilebilir. Tüm kılcal (yüz, burun bacaktaki) varisler tedavi edilebilir

Deri üzerinden direk damara dokunularak uygulanır, cihazın ucu damara değdiği an varis yok olur. Çok pratiktir ve etkindir. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır ancak çok yaygın vakalarda seans gerekebilir.

İnce ve orta varislerin tümünün tedavisinde kullanılır. Damar cilt üzerinden uygulanan radyo frekansları yardımıyla ısıtılarak yok edilir. Etkisi uygulama anında görülür. Dokunulduğu anda damar kaybolur, bir varis için tek seans genellikle yeterli olmaktadır, seyrek olarak 2.seans gerekebilir.

Üstünlükleri uygulamanın kolay olması, uygulanan damar tek seansta yok olmakta, , herhangi bir kalıcı yan etki olmamaktadır.

Etkisi  uygulama anında görülür, genelde ek  seans yapmaya gerek kalmaz…

Ameliyatsız varis tedavilerin ortak özelliği ayaktan uygulanabilir, iz kalmaz , iş gücü kaybı olmaz , daha ekonomiktir, tekrar ihtimali ameliyata kıyasla çok daha azdır. Kalınlığı 1 mm ile 25 mm arasındaki tüm varisler tedavi edilebilir…